Polecany producent pomp? Gdziekolwiek na świecie zadasz to pytanie, zawsze otrzymasz taką samą odpowiedź: Pedrollo. Produkty tej włoskiej firmy są powszechnie uznawane za absolutny jakościowy top, stąd stanowią pierwszy wybór przy okazji projektowania i realizowania profesjonalnych inwestycji wodociągowych na potrzeby ludności i przemysłu. Dowiedz się, dlaczego pompy Pedrollo mają tak dobrą markę.
Firma Pedrollo została założona w 1974 roku we Włoszech. Jej twórca, Silvano Pedrollo, od razu uznał, że nie interesuje go produkcja „masówki” i konkurowanie o najmniej wymagającego klienta. To miała być marka premium i ten cel udało się osiągnąć.
Pedrollo specjalizuje się w produkcji pomp o bardzo dużej wydajności na potrzeby przemysłu, rolnictwa, ale też inwestorów indywidualnych. Urządzenia włoskiej firmy są wykorzystywane na całym świecie m.in. do zasilania systemów irygacyjnych, stacji wodociągowych, dostarczania wody dla ludności i linii technologicznych, a także do nawadniania pól uprawnych.
Ciekawostka
Pompy Pedrollo można dziś kupić w ponad 160 krajach na świecie, włącznie z Azją, Ameryką Południową i Australią.
W Polsce pompy Pedrollo uchodzą za produkty najwyższej klasy, choć sama marka nie jest tak rozpoznawalna, jak chociażby konkurencyjna Grundfos. Wynika to jednak z faktu, iż Pedrollo skupia się na rdzeniu swojej działalności, czyli właśnie produkcji pomp do wody, których nie kupimy w marketach budowlanych czy u najtańszych sprzedawców internetowych.
W ofercie Pedrollo znajdziemy:
Warto podkreślić, że Pedrollo posiada w swojej ofercie także pompy antypiaskowe, które mogą tłoczyć wodę zawierającą aż do 200 g/m3 piasku.
Nie da się ukryć, że pompy Pedrollo nie są przeznaczone dla każdego. Nie interesują się nimi inwestorzy, którzy kierują się wyłącznie kryterium najniższej ceny. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że pompy włoskiego producenta należą do najdroższych, ale z całą pewnością ma to swoje uzasadnienie.
Wystarczy porównać, z jakich materiałów są produkowane pompy Pedrollo, a z jakich te dwu- czy nawet trzykrotnie tańsze, aby zrozumieć, z czego bierze się różnica w cenie. Przykładowo: popularna seria pomp głębinowych Pedrollo 6SR została zbudowana w oparciu o głowice z niklowanego żeliwa z powłoką epoksydową powlekaną elektrolitycznie lub ze stali nierdzewnej AISI, zawory zwrotne ze stali nierdzewnej AISI 304 czy wirniki i dyfuzory z norylu. Takie materiały gwarantują bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym spowodowane tłoczeniem wody zawierającej sporą ilość piasku (Pedrollo 6SR to antypiaskowe pompy głębinowe).
Można zatem łatwo zrozumieć, dlaczego profesjonaliści bez zastanowienia rekomendują pompy włoskiego producenta i wybierają je do realizacji dużych inwestycji – w tym samorządowych, krajowych czy prywatnych. Wykonawca nie może sobie pozwolić na to, aby wielokrotnie obsługiwać zgłoszenia gwarancyjne i na własny koszt wymieniać wadliwe pompy. Dlatego wybór pada na urządzenia Pedrollo, które nie sprawiają żadnych problemów użytkowych, nawet pracując w skrajnie niekorzystnych warunkach środowiskowych.
Jest jeszcze jeden, chyba najważniejszy argument przemawiający na korzyść pomp Pedrollo. Chodzi o zachowanie katalogowej wydajności w realnych warunkach. Z tym zawsze jest problem (różnica pomiędzy tym, co deklaruje producent, a wartościami uzyskanymi podczas pracy w studni nierzadko wynosi kilkanaście-kilkadziesiąt procent), co bardzo utrudnia precyzyjne dobranie odpowiedniej pompy do konkretnej instalacji.
W przypadku modeli Pedrollo śmiało można polegać na informacjach przekazanych przez producenta, co jest szalenie ważne na etapie projektowania dużych, kosztownych instalacji, na przykład do zasilania deszczowni czy zaopatrywania w wodę budynku wielorodzinnego.