Pompy głębinowe Pedrollo 6SR – co warto o nich wiedzieć?

Pedrollo to jeden z najbardziej renomowanych producentów pomp na świecie. Urządzenia tej firmy są pozycjonowane w segmencie premium, co nie oznacza, że na ich zakup mogą sobie pozwolić wyłącznie najzamożniejsi klienci. Wybór pompy głębinowej od Pedrollo zawsze ma solidne uzasadnienie w postaci zagwarantowania sobie długiej i bezproblemowej eksploatacji. Na polskim rynku szczególnie dużą popularnością cieszą się pompy głębinowe Pedrollo 6SR. Jakie są ich najmocniejsze strony? Czy to będzie dobry wybór także dla Ciebie? Sprawdź w naszym artykule.

Dwa rodzaje silników

Pompy głębinowe Pedrollo 6SR są dostępne w różnych wariantach silnikowych:

  • Z silnikami wodnymi – rekomendujemy je do zastosowań profesjonalnych, gdy przewidywana jest bardzo intensywna eksploatacja pompy w skrajnie niekorzystnych warunkach (w tym przechowywanie w temperaturze do -15 stopni Celsjusza).
  • Z silnikami olejowymi – w tych pompach zastosowano mineralny, nietoksyczny olej i są one dopuszczone do tłoczenia wodny pitnej.

Warto zauważyć, że rodzina 6SR od Pedrollo obejmuje wyłącznie silniki trójfazowe, wymagające zasilania z gniazda siłowego. Trzeba o tym pamiętać dobierając urządzenie do istniejącej instalacji elektrycznej.

Uniwersalne przeznaczenie

Mocną stroną pomp głębinowych Pedrollo 6SR jest to, że można je wykorzystywać zarówno do celów prywatnych, jak i profesjonalnych. Pompy te doskonale sprawdzają się m.in. do:

  • zasilania w wodę budynków mieszkalnych, w tym wielorodzinnych,
  • zasilania firm, linii technologicznych,
  • obsługi systemów nawadniających, szczególnie rozbudowanych, wykorzystywanych na cele rolnicze,
  • zasilania instalacji przeciwpożarowych.

Każda z pomp z rodziny 6SR od Pedrollo będzie więc idealnym wyborem w sytuacji, gdy przewidujemy wysokie zapotrzebowanie na wodę oraz utrzymywanie wysokiego ciśnienia na wyjściu. Dlatego szczególnie mocniejsze modele włoskiego producenta mogą być rozpatrywane do zasilania deszczowni.

To warto wiedzieć

W rodzinie pomp głębinowych Pedrollo 6SR znajdziemy modele przystosowane do pracy zarówno w pionie, jak i w poziomie, co dodatkowo zwiększa uniwersalność ich wykorzystania.

Doskonała jakość wykonania

Pompy Pedrollo kupuje się nie dla oszczędności, ale z czystej kalkulacji. Można w ciemno zakładać, że inwestując nieco więcej w produkt tej klasy zyskamy święty spokój na lata, brak problemów z powtarzającymi się awariami oraz niskie koszty eksploatacji. Wszystko to gwarantują również pompy głębinowe Pedrollo 6SR.

O klasie tych urządzeń najlepiej świadczy jakość zastosowanych w nich materiałów. Znajdziemy tutaj m.in. głowicę z niklowanego żeliwa z powłoką epoksydową powlekaną elektrolitycznie lub ze stali nierdzewnej AISI (w zależności od modelu), zawór zwrotny ze stali nierdzewnej AISI 304 czy wirniki i dyfuzor z norylu. Gwarantuje to nie tylko wysoką odporność pompy na trudne warunki eksploatacyjne, ale również na korozję czy procesy ścierne.

Trzeba podkreślić, że pompy głębinowe Pedrollo z rodziny 6SR mogą być zaliczane do kategorii pomp antypiaskowych. Są przystosowane do tłoczenia wody zawierającej do 100 g/m3 piasku. Doskonale sprawdzą się więc podczas pracy w zbiornikach na deszczówkę, studniach kopanych czy naziemnych akwenach (jezioro, staw).

Szeroki wybór modeli

Rodzina Pedrollo 6SR obejmuje pompy głębinowe praktycznie dla każdego. Niezależnie od tego, jakie masz potrzeby w zakresie wydajności urządzeń, znajdziesz tutaj odpowiedni model dla siebie. Wystarczy sprawdzić, jak szeroki zakres parametrów roboczych oferują dwie przykładowe pompy:

  • Pedrollo 6SR 27/10 PS (silnik wodny) – pompa jest napędzana silnikiem o mocy 11 kW, wydaje do 600 litrów wody na minutę oraz podnosi ciecz na maksymalną wysokość 136 metrów.
  • Pedrollo 6SR 44/21 PS (silnik wodny) – tutaj producent zastosował silnik o mocy 30 kW, co przekłada się na maksymalną wydajność na poziomie do 1000 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 244 metrów.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.