5 powodów, dla których warto kupić pompę Pedrollo

Przymierzając się do zakupu pompy – czy to do domu, czy firmy – w pierwszej kolejności należy skupić się na prawidłowym doborze urządzenia pod kątem potrzeb użytkownika oraz możliwości źródła. Równie istotna jest jednak jakość wykonania pompy, ponieważ od tego zależy jej bezawaryjność i okres eksploatacji. Nie ma przypadku w tym, że zdecydowana większość ekspertów rekomenduje pompy Pedrollo. Dlaczego to zawsze dobry wybór? Wymieniamy 5 najważniejszych powodów, dla których warto kupić pompę Pedrollo.

Pompy do wszystkich zastosowań

Dużą zaletą włoskiego producenta jest to, że posiada on w swojej ofercie praktycznie wszystkie pompy, jakich może potrzebować tak użytkownik indywidualny, jak i firmowy. Choć pompy Pedrollo nadal są kojarzone głównie z urządzeniami do zastosowań profesjonalnych (m.in. przemysłowych i rolniczych), to w katalogu firmy znajdziemy także polecane przez ekspertów rozwiązania dla domu, małej firmy budowlanej, a nawet na działkę rekreacyjną czy po prostu do zagospodarowywania deszczówki.

Oferta pomp Pedrollo obejmuje:

W Polsce szczególnie dużą popularnością cieszą się modele głębinowe, hydroforowe oraz pompy zatapialne.

Bezkompromisowa jakość wykonania

Tutaj sprawa jest dość prosta. Większość ekspertów poproszonych o wskazanie pompy, która będzie niezawodna i bezproblemowa w długim okresie eksploatacji, wskaże jeden z modeli Pedrollo. Ten producent od ponad 40 lat stawia na bardzo wysoką jakość wykonania pomp, co pozwala mu skutecznie konkurować z tanią konkurencją np. z Chin – i to pomimo wyraźnie wyższych cen.

Z pompami jest tak, że mało który inwestor chce ryzykować zakup produktu mogącego w każdej chwili ulec awarii, a co gorsza spowodować szkody np. w instalacji elektrycznej. Wymiana pompy, choć niespecjalnie trudna, niesie ze sobą mnóstwo problemów, od przerwy w dostawie wody, aż po konieczność rozebrania dużej części instalacji. Dlatego zdrowy rozsądek podpowiada, aby od razu zainwestować w urządzenie z wyższej półki, co wcale nie oznacza, że musi być ono najdroższe.

Włoska firma do produkcji swoich pomp używa doskonałych materiałów, w tym stali nierdzewnej, technopolimerów, żeliwa. Pompy są napędzane silnikami także produkowanymi przez Pedrollo.

To warto wiedzieć

Najpopularniejsze produkty z oferty włoskiej firmy, czyli pompy głębinowe Pedrollo, są objęte 3-letnią gwarancją. To pokazuje, jak bardzo producent jest pewny jakości i niezawodności swoich pomp.

Idealne do pracy w trudnych warunkach

Tutaj dobrym przykładem będą popularne w Polsce pompy głębinowe Pedrollo, które słusznie cieszą się opinią pomp antypiaskowych. Wynika to z podwyższonej tolerancji na obecność piasku w pompowanej wodzie – może to być poziom nawet do 200 g/m3, podczas gdy standardowe pompy tolerują ponad trzykrotnie mniejszą zawartość piasku w wodzie studziennej.

Przewyższają konkurencję parametrami technicznymi

Pompy Pedrollo zwykle są pierwszym wyborem profesjonalistów, co wynika nie tylko z bardzo wysokiej jakości wykonania oraz niezawodności, ale także doskonałych parametrów roboczych. Warto zwrócić uwagę chociażby na cenione przez ekspertów pompy hydroforowe Plurijet od Pedrollo, które mogą zasysać wodę z głębokości aż 9 metrów – podczas gdy zdecydowana większość pomp samozasysających wypada pod tym względem o cały 1 metr gorzej.

To warto wiedzieć

Pedrollo słynie również z tego, że podaje parametry robocze, które można uzyskać w realnych warunkach. Nie jest to wcale standardem w branży producentów pomp. 

Pompy Pedrollo są niedrogie w eksploatacji

Być może zastanawiasz się, czy rzeczywiście warto zapłacić nieco więcej za pompę Pedrollo, skoro na rynku można znaleźć urządzenia o porównywalnej sprawności w lepszej cenie. Wszystko zależy tutaj od Twoich oczekiwań. Jeśli planujesz eksploatować pompę przez wiele lat (a pewnie tak jest), to początkowy większy wydatek w końcu Ci się zwróci.

Pompy Pedrollo są tanie w eksploatacji z uwagi na niskie zużycie energii, ale przede wszystkim niezawodność. Znamy przypadki urządzeń tego producenta, które pracują bezawaryjnie od kilkunastu lat. Brak konieczności częstego regenerowania pompy, a tym bardziej wymiany urządzenia, stanowi ważny argument przemawiający za zakupem pompy Pedrollo również z finansowego punktu widzenia.

Dodajmy również, że oryginalne pompy Pedrollo w bardzo atrakcyjnych cenach znajdziesz w sklepie internetowym sklep-hydros.pl.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.