Ranking TOP 5 pomp głębinowych o średnicy 3,5”

To kolejny już ranking pomp głębinowych na naszym portalu, który tym razem poświęcamy modelom o średnicy 3,5”. Dlaczego akurat tym? Ponieważ są to najpopularniejsze pompy do wody na polskim rynku, co wynika z ich uniwersalności – bez problemu mieszczą się w typowych i najczęściej spotykanych otworach studziennych o fi między około 100 a 160 mm. Są to zatem pompy głównie do użytku domowego, choć kilka modeli z tej kategorii spokojnie poradzi sobie również z zasilaniem w wodę gospodarstwa rolnego czy niewielkiej firmy. Pytanie tylko, jaką pompę głębinową 3,5” wybrać? Sprawdź nasze propozycje.

Pompa głębinowa Omnigena 3,5 SC 3/16

Nasz ranking otwiera najtańsza pompa w całym zestawieniu (w cenie grubo poniżej 700 złotych), która będzie bardzo dobrym wyborem na działkę rekreacyjną czy do domu, w szczególności do podlewania ogrodu. Można ją również wykorzystać do zasilania budynku jednorodzinnego w wodę do celów bytowych i spożywczych.

Pompa głębinowa Omnigena 3,5 SC 3/16 jest napędzana silnikiem jednofazowym o mocy 0,75 kW. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre parametry robocze tego modelu – maksymalna wydajność wynosi do 95 litrów na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia to 78 metrów.

Pompa głębinowa Omnigena 3,5 SC 3/19

To bliźniacza, choć zdecydowanie wydajniejsza konstrukcja w stosunku do poprzednio opisanego modelu. Pompa Omnigena 3,5 SC 3/19 jest dobrą propozycją dla właścicieli wydajniejszych studni, którzy oczekują dużych dostaw wody na cele bytowe, gospodarskie czy do podlewania sporego ogrodu.

Ta pompa głębinowa od Omnigeny szczególnie dobrze nadaje się do zasilania rozbudowanych systemów nawadniających, co jest zasługą znacznej wysokości podnoszenia słupa wody (aż do 95 metrów). Z kolei maksymalna wydajność wynosi do 95 litrów na minutę. Pompa jest napędzana silnikiem jednofazowym o mocy 1,1 kW.

Pompa głębinowa Omnigena 3,5 SC 5/22

I jeszcze jedna propozycja z oferty renomowanej firmy Omnigena, tym razem rekomendowana najbardziej wymagającym użytkownikom, którzy potrzebują pompy zdolnej zapewnić bardzo wysoki wydatek wody np. do podlewania dużego ogrodu, sadu czy do napełniania basenu. Będzie to również dobry wybór do domu jednorodzinnego, w którym występuje duży pobór wody w tym samym czasie.

Pompa głębinowa Omnigena 3,5 SC 5/22 jest napędzana silnikiem jednofazowym o mocy 1,8 kW. Jest to najwydajniejszy model z całej rodziny SC – maksymalna wydajność wynosi do 125 litrów na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia to 105 metrów.

Pompa głębinowa GTC 1.13 Hydro-Vacuum

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć urządzeń polskiego producenta z rodziny GTC, które uchodzą za najlepszy wybór w kategorii pomp głębinowych o średnicy 3,5” w relacji ceny do jakości i wydajności. Na początek pompa GTC 1.13 Hydro-Vacuum.

Jest to bardzo solidnie wykonana, niezawodna pompa do wody, która idealnie nadaje się do zasilania budynku jednorodzinnego i jednoczesnej obsługi systemu nawadniania ogrodu. Pomimo stosunkowo słabego silnika jednofazowego (o mocy 0,55 kW) pompa gwarantuje świetne parametry robocze, co jest zasługą wysokosprawnej hydrauliki. Maksymalna wydajność wynosi do 80 litrów na minutę, a maksymalna wysokość podnoszenia do 71 metrów.

Pompa głębinowa GTC 2.19 Hydro-Vacuum

Ostatnią pompą w naszym rankingu jest kolejny model z rodziny GTC polskiego producenta Hydro-Vacuum. To propozycja dla użytkowników, którzy oczekują bardzo dużej wydajności, wysokiej sprawności, niskich kosztów eksploatacji, a przy tym wieloletniej niezawodności.

Pompa GTC 2.19 Hydro-Vacuum to model z silnikiem trójfazowym o mocy 1,1 kW, oferujący maksymalną wydajność na poziomie do 105 litrów na minutę oraz maksymalną wysokość podnoszenia do 103 metrów. Bez problemu poradzi sobie z obsługą nawet bardzo rozbudowanych systemów nawadniających, charakteryzując się przy tym podwyższoną odpornością na zapiaszczenie.

Wszystkie zaprezentowane pompy głębinowe o średnicy 3,5” są dostępne w sklep-hydros.pl. Nie tylko kupisz je tam w bardzo dobrej cenie, ale też skorzystasz z bezpłatnego doradztwa – eksperci Hydros dobiorą najlepszą pompę do Twojej studni.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.