TOP 5 modeli pomp głębinowych do wąskiej studni

Studnia wiercona jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chcemy zasilać własną wodą budynek mieszkalny, system nawadniania ogrodu czy na przykład deszczownię do zraszania pola uprawnego. Taką studnię można wykonać nawet w ciągu jednego dnia, oczywiście powierzając to wyspecjalizowanej ekipie. W Polsce standardowa średnica otworu studziennego wynosi 160 mm, jednak wciąż zdarzają się znacznie węższe studnie, nawet o średnicy poniżej 100 mm. Aby czerpać wodę z takiego źródła należy zainwestować w pompę głębinową do wąskiej studni. Oto nasz ranking TOP 5 najlepszych modeli z różnych kategorii cenowych.

Sprawdź też, czym różnią się pompy głębinowe do studni wierconych i kręgowych.

Pompa głębinowa Omnigena 3T32

Zaczynamy od najtańszej propozycji w naszym zestawieniu, która powinna zainteresować użytkowników indywidualnych, na przykład szukających pompy do zasilania systemu automatycznego nawadniania niewielkiego ogrodu, ale też do zaopatrywania w wodę działki rekreacyjnej.

Omnigena 3T32 w wariancie z silnikiem jednofazowym o mocy 0,75 kW idealnie nadaje się do wąskiej studni. Jej średnica to zaledwie ok. 74 mm, czyli jest to pompa trzycalowa. Pamiętajmy, że obudowa pompy zawsze powinna być o minimum 10 mm węższa niż średnica otworu studziennego (brak ryzyka zaklinowania się urządzenia). Stąd wniosek, że prezentowany model może być stosowany w studniach około 90-100 milimetrowych.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to prezentują się one całkiem nieźle, a już szczególnie w relacji do ceny pompy. Omnigena 3T32 oferuje wydajność na poziomie maksymalnie 52 litrów na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia wynosi 100 metrów.

Pompa głębinowa Omnigena 2B40

Zostańmy jeszcze przy Omnigenie, ponieważ w ofercie tego cenionego producenta znajdziemy kolejny interesujący model pompy do wąskiej studni. Pisząc precyzyjniej: do bardzo wąskiej, ponieważ pompa głebinowa Omnigena 2B40 została stworzona specjalnie z myślą o tych użytkownikach, którzy dysponują studnią głębinową o ekstremalnie niewielkiej średnicy otworu.

Pompa ma średnicę zaledwie 50 mm (to model dwucalowy), co oznacza, że idealnie nadaje się do studni z otworami o średnicy 60-75 mm. Pomimo tak kompaktowej konstrukcji prezentowany model potrafi zaskoczyć wydajnością. Tłoczy wodę z maksymalną prędkością do 35 litrów na minutę. Maksymalna wysokość podnoszenia to 58 metrów. Pompa będzie zatem świetnym wyborem do zaopatrywania w wodę działki rekreacyjnej czy ogrodowej instalacji nawadniającej.

Pompa głębinowa Hydro-Vacuum GTB 3.24

Przechodzimy na nieco wyższą półkę cenową, ale to oznacza również zauważalnie lepszą jakość wykonania i uniwersalność zastosowania urządzenia. Szukając pompy głębinowej do wąskiej studni, od której oczekujemy bardzo dobrej wydajności, niezawodności i zdolności do zasilania całego budynku jednorodzinnego, nie możemy pominąć modelu pompy głebinowej Hydro-Vacuum GTB 3.24.

Proponujemy wariant z silnikiem 230V o mocy 1,1 kW. Ta polska pompa głębinowa ma średnicę 74 mm, a więc idealnie pasuje do wąskich otworów studziennych, zapewniając przy tym więcej niż dobre parametry robocze. Maksymalna wydajność wynosi do 90 litrów na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia do 92 metrów. Takie właściwości predysponują tę pompę do użytku w domu jednorodzinnym czy niewielkiej firmie. Może jednocześnie zasilać w wodę budynek mieszkalny oraz system nawadniania ogrodu.

Pompa głębinowa Pedrollo 3SRm 2-21

Pompy głębinowe do wąskiej studni znajdziemy również w ofercie najbardziej renomowanych producentów. Świetnym przykładem będzie tutaj model pompy głebinowej Pedrollo 3SRm 2-21. To propozycja dla użytkowników, którzy oczekują bezkompromisowej jakości wykonania, niezawodności oraz niskich kosztów eksploatacji.

Prezentowana pompa o średnicy 74 mm (trzycalowa) spokojnie zmieści się w każdym otworze studziennym w przedziale od 90 do 100 mm. Warto tutaj zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania i podwyższoną odporność na zapiaszczenie – pompa może tłoczyć wodę zawierającą do 150 g/m3 piasku. Jej maksymalna wydajność wynosi do 45 litrów na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia to 87 metrów.

Pompa głębinowa Grundfos 3” SQ 3-55

Na koniec propozycja z wysokiej półki – zarówno pod względem ceny, jak i jakości wykonania oraz parametrów roboczych. Model pompy głebinowej Grundfos 3” SQ 3-55 jest polecany tym użytkownikom, którzy szukają niezawodnej pompy na lata, a przy tym dysponują wąską studnią wierconą.

Ta pompa o średnicy około 74 mm jest wykonana w 100% ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długie i bezproblemowe użytkowanie. Jej maksymalna wydajność wynosi do 75 litrów na minutę. Maksymalna wysokość podnoszenia to 74 metry. Pompa idealnie sprawdzi się w zastosowaniach domowych, bez problemu obsługując również rozbudowany system nawadniania ogrodu.

Wszystkie zaprezentowane pompy głębinowe do wąskiej studni kupisz w sklepie internetowym sklep-hydros.pl.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.