Trzycalowe pompy głębinowe 3SR Pedrollo. Jakie są ich najważniejsze zalety?

Pompy trzycalowe nie cieszą się tak dużą popularnością jak modele 3,5-calowe oraz 4-calowe. Pokutuje tutaj mylne przekonanie, że są to urządzenia mało wydajne, sprawdzające się wyłącznie do użytku domowego lub na działce rekreacyjnej. I choć rzeczywiście takie jest podstawowe przeznaczenie pomp w rozmiarze 3 cali, to jednak bez trudu znajdziemy na rynku modele zaskakujące świetnymi parametrami hydraulicznymi. Najlepszym przykładem są trzycalowe pompy głębinowe 3SR Pedrollo. Komu możemy je szczególnie polecić? Jakie są ich główne zalety? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Co trzeba wiedzieć o pompach z rodziny 3SR Pedrollo?

Trzycalowe pompy głębinowe 3SR Pedrollo idealnie sprawdzają się w zastosowaniach domowych – w tym do zaopatrywania budynków w wodę do celów bytowych i spożywczych, jak i do zasilania systemu nawadniania ogrodu. Te modele szczególnie powinny zainteresować właścicieli wąskich studni. Pompy 3SR mieszczą się nawet w rurze osłonowej 80 DN.

Mamy tutaj do czynienia z pompami naprawdę wysokiej jakości, czego zresztą można się spodziewać po włoskiej firmie Pedrollo. Modele z rodziny 3SR gwarantują bezproblemową eksploatację, wysoką kulturę pracy i przy tym niskie zużycie energii. Warto podkreślić, że producent udziela na nie aż 4-letniej gwarancji z możliwością przedłużenia do 5 lat.

Mocną stroną tych pomp jest podwyższona tolerancja na zapiaszczenie. Wszystkie modele z rodziny 3SR mogą tłoczyć wodę zawierającą do 150 g/m3 piasku. Z kolei silniki o specjalnej konstrukcji są przystosowane do załączania się z częstotliwością nawet do 20 razy na godzinę (standardowo jest to do 10-15 razy).

Charakterystyczne dla pomp głębinowych 3SR od Pedrollo jest również to, że oferują one bardzo dużą wysokość podnoszenia słupa wody, co przydaje się w sytuacji, gdy pompa ma obsługiwać rozbudowany system podlewania ogrodu.

Najpopularniejsze modele pomp z rodziny 3SR od Pedrollo

Cała seria 3SR obejmuje łącznie kilkanaście modeli dostępnych w wariantach z silnikami 230V i 400V, różniących się parametrami hydraulicznymi, a tym samym przeznaczeniem. Na polskim rynku szczególnie dobrze sprzedają się modele:

  • 3SR 2/21 – jest to bardzo dobry wybór do domu jednorodzinnego, zwłaszcza w sytuacji, gdy źródło wody ma ograniczoną wydajność. Pompa wylewa do 45 litrów wody na minutę, natomiast wysokość podnoszenia to 87 metrów.
  • 3SR 2/28 – nad zakupem tej pompy powinny się poważnie zastanowić osoby, które chcą wykorzystywać wodę z własnego ujęcia nie tylko do zasilania domu, ale też systemu podlewania ogrodu (zwłaszcza mocno rozbudowanego). Ten model oferuje wydajność do 45 litrów na minutę, ale aż do 116 metrów wysokości podnoszenia.
  • 3SR 4/23 – dwukrotnie bardziej wydajna pompa głębinowa, która zapewnia również do 86 metrów wysokości podnoszenia. Jest zatem dobrym wyborem do wydajniejszych studni przydomowych czy zaopatrujących w wodę np. gospodarstwo rolne, niewielką firmę itd.

Komu polecamy trzycalowe pompy głębinowe 3SR od Pedrollo?

Nie ma co ukrywać, że nie są to pompy tanie, a więc jeśli cena jest dla Ciebie decydującym kryterium wyboru urządzenia, to raczej nie znajdziesz nic dla siebie w ofercie włoskiego producenta. Jeśli jednak szukasz niezawodnej, wydajnej, odpornej na zapiaszczenie i taniej w eksploatacji pompy na lata, zwłaszcza do użytku domowego i do podlewania ogrodu, to szczerze polecamy modele pomp z rodziny 3SR Pedrollo.

Dopłata w stosunku do tanich pomp niewiadomego pochodzenia nie jest aż tak duża, aby uzasadniała eksperymentowanie z wątpliwą jakością i narażanie się na nerwy spowodowane ciągłymi awariami i przerwami w dostawach wody (zwłaszcza, jeśli przydomowa studnia jest jej jedynym źródłem).

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.