Pompy głębinowe 4BLOCK od Pedrollo. Znakomity wybór do domu

Rosnące zainteresowanie pompami głębinowymi ma związek z tym, że coraz więcej nowobudowanych domów nie jest podłączonych do sieci wodociągowej. Inwestorzy przerażeni wysokimi cenami w pełni uzbrojonych działek chętnie decydują się na zakup gruntu bez dostępu do podstawowych mediów, w tym wody. W takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie własnej studni, najczęściej wierconej, która będzie zasilać dom i ogród. Warunkiem bezproblemowego korzystania z takiego systemu jest prawidłowy dobór pompy głębinowej, charakteryzującej się wysoką niezawodnością oraz dobrymi parametrami hydraulicznymi. I właśnie z myślą o instalacjach domowych włoska firma Pedrollo stworzyła serię pomp głębinowych 4BLOCK. Przyglądamy się jej bliżej w naszym artykule.

Rodzina pomp głębinowych Pedrollo 4BLOCK

4BLOCK to bardzo udana seria pomp głębinowych, która na ten moment obejmuje aż 11 modeli. Jest więc w czym wybierać i praktycznie każdy użytkownik domowy znajdzie tutaj odpowiednie urządzenie w zależności od swoich potrzeb oraz parametrów źródła.

 • 4BLOCKm 2/10pompa z silnikiem o mocy 0,55 kW oferuje maksymalną wydajność na poziomie 60 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 66 metrów.
   
 • 4BLOCKm 2/13 – ta pompa posiada już mocniejszy silnik 0,75 kW, co przekłada się na nieco większą wysokość podnoszenia do 86 metrów. Maksymalna wydajność to 60 litrów na minutę.
   
 • 4BLOCKm 2/20 – pompa z silnikiem o mocy 1,1 kW wylewa do 60 litrów wody na minutę oraz oferuje wysokość podnoszenia do 128 metrów.
   
 • 4BLOCKm 4/7 – silnik o mocy 0,55 kW okazuje się wystarczający, aby pompa była w stanie wylać do 100 litrów wody na minutę. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 46 metrów.
   
 • 4BLOCKm 4/9 – w tej pompie znajdziemy silnik o mocy 0,75 kW. Maksymalna wydajność to 100 litrów na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 60 metrów.
   
 • 4BLOCKm 4/14 – pompa jest wyposażona w silnik o mocy 1,1 kW. Wylewa do 100 litrów wody na minutę, z kolei maksymalna wysokość podnoszenia to 92 metry.
   
 • 4BLOCKm 6/4 – pompa z silnikiem o mocy zaledwie 0,55 kW może wylać aż do 150 litrów wody na minutę. Maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 28 metrów.
   
 • 4BLOCKm 6/6 – tutaj zastosowano silnik o mocy 0,75 kW. Pompa oferuje wydajność do 150 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 40 metrów.
   
 • 4BLOCKm 6/9 – pompa jest napędzana silnikiem o mocy 1,1 kW, wylewa do 150 litrów na minutę, a maksymalna wysokość podnoszenia to 61 metrów.
   
 • 4BLOCKm 8/4 – jeśli potrzebujesz świetnej wydajności, to ta pompa Cię nie zawiedzie. Wylewa do 200 litrów wody na minutę. Maksymalna wysokość podnoszenia to 26,5 metra.
   
 • 4BLOCKm 8/7 – silnik o mocy 1,1 kW i bardzo wydajna hydraulika przekładają się na to, że pompa jest w stanie wylać do 200 litrów wody na minutę, natomiast maksymalna wysokość podnoszenia wynosi do 46 metrów.
   

Zastosowanie pomp głębinowych 4BLOCK Pedrollo

Jak już wcześniej wspomnieliśmy są to pompy predysponowane przede wszystkim do użytku domowego. Bardzo dobrze sprawdzają się do zaopatrywania w wodę budynków mieszkalnych, gospodarskich, ale także do zasilania instalacji nawadniania ogrodu. Pompy idealnie współpracują z hydroforami przeponowymi oraz ocynkowanymi. Można je wykorzystywać jako pompy irygacyjne, również do pobierania wody ze zbiorników na deszczówkę (możliwość montażu pionowo, jak i poziomo).

Najmocniejsze pompy z rodziny 4BLOCK od Pedrollo mogą również zainteresować właścicieli gospodarstw rolnych. Choć nie są to typowe pompy do deszczowni, to dzięki dużej wydajności oraz znacznej wysokości podnoszenia mogą sprawdzić się do zasilania nawet dość rozbudowanych instalacji nawadniania pól uprawnych, sadów czy szklarni.

Dowolna z pomp głębinowych 4BLOCK firmy Pedrollo będzie optymalnym wyborem dla osób, które szukają jednej pompy zdolnej obsługiwać zarówno dom jednorodzinny, jak i system nawadniania trawnika i innych roślin ogrodowych.

Najważniejsze zalety pomp 4BLOCK

Poza znakomitymi parametrami hydraulicznymi zwracamy również uwagę na bardzo wysoką jakość wykonania tych pomp. Pedrollo jest jednym z najbardziej renomowanych producentów pomp na świecie, dlatego wybierając pompę włoskiej firmy można mieć pewność dobrego zainwestowania swoich pieniędzy. Pompy 4BLOCK Pedrollo nie są pod tym względem żadnym wyjątkiem.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że pompy głębinowe Pedrollo 4BLOCK nadają się do pompowania wody zawierającej aż do 200 g/m3 piasku. Są to więc pompy antypiaskowe, przystosowane do montażu również w studniach kopanych.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.