Pompy głębinowe 3SR/3SRm Pedrollo. Najlepszy wybór w tej kategorii cenowej?

Jeśli nie masz jeszcze dobrego rozeznania na rynku pomp głębinowych, ale rozglądasz się za odpowiednim urządzeniem dla siebie, to na początek zapamiętaj: marka producenta ma znaczenie. Do tych najbardziej renomowanych firm produkujących pompy głębinowe z pewnością zaliczymy Pedrollo. Włosi specjalizują się w technologii pompowej od kilkudziesięciu lat, a w ich ofercie znajdziemy również znakomicie oceniane modele do zastosowań domowych. Szczególną uwagę zwróć na pompy głębinowe 3SR/3SRm Pedrollo, które pod kilkoma względami dystansują konkurencję i mogą uchodzić za najlepszy wybór w swojej kategorii cenowej.

Uniwersalne zastosowanie 

Pompy głębinowe Pedrollo 3SR/3SRm (różnica w oznaczeniu odnosi się do rodzaju silnika – SR trójfazowy, SRm jednofazowy) to szeroka kategoria urządzeń, które łączy identyczna jakość wykonania, natomiast różnice znajdziemy w parametrach hydraulicznych.

Dzięki temu odpowiedni model dla siebie znajdą tutaj zarówno osoby szukające pompy do zastosowań typowo domowych, jak i do nawadniania pola uprawnego, zasilania firmy czy instalacji przemysłowej. Wydajniejsze pompy 3SR/3SRm Pedrollo świetnie sprawdzą się również do obsługi systemów przeciwpożarowych, myjni samochodowych czy rozbudowanych instalacji irygacyjnych.

Modele, na które warto zwrócić szczególną uwagę to:

  • 3SR/3SRm 2/21 – to pompa głębinowa z silnikiem o mocy 0,55 kW, która oferuje wydajność na poziomie do 45 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 87 metrów. Będzie dobrym wyborem do mało wydajnej studni przydomowej.
  • 3SR/3SRm 2/28 – pompa z silnikiem 0,75 kW o wydajności do 45 litrów na minutę i wysokości podnoszenia do 116 metrów, która szczególnie dobrze sprawdza się do zasilania mocno rozbudowanych instalacji wodnych, np. systemów irygacyjnych.
  • 3SR/3SRm 2/41 – pompa głębinowa o mocy 1,1 kW, która zapewnia wydajność do 45 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia aż do 169 metrów. Bardzo popularny model wśród właścicieli gospodarstw rolnych oraz firm wymagających zaopatrywania w wodę bardzo długich odcinków instalacji lub znacznego zwiększania ciśnienia np. na potrzeby procesów technologicznych,
  • 3SR/3SRm 4/23najmocniejsza pompa w całej rodzinie, napędzana silnikiem o mocy 1,1 kW, oferująca wydajność do 90 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 86 metrów. Bardzo dobrze sprawdzi się w gospodarstwie rolnym, na przykład do nawadniania pola uprawnego.

Świetna jakość wykonania

Pedrollo nigdy nie idzie na jakościowe kompromisy, co też znajduje odzwierciedlenie w cenach pomp tego włoskiego producenta. Jeśli jednak zrozumiemy, że pompę powinno się kupować raz na wiele lat, a także uświadomimy sobie, że od tego urządzenia zależą nieprzerwane dostawy niezbędnej nam wody, to koszt zakupu powinien zejść na drugi czy nawet trzeci plan. Znacznie ważniejsza jest niezawodność pompy, na co decydujący wpływ ma właśnie jakość jej wykonania.

Tutaj nie ma żadnych wątpliwości: pompy głębinowe Pedrollo 3SR/3SRm to wybór rozsądku. Są wykonane ze znakomitych materiałów (m.in. zastosowano w nich zamknięty typ wirnika z technopolimerów), o czym świadczy podwyższona odporność na zapiaszczenie – pompy tolerują nawet do 150 mg/m3 piasku.

Bezkonkurencyjna gwarancja

Jakość pomp głębinowych Pedrollo nie budzi żadnych wątpliwości wśród instalatorów i ekspertów, jednak zwykły nabywca może się zastanawiać, czy rzeczywiście warto zapłacić znacznie więcej za pompę tego producenta w porównaniu z urządzeniami np. polskich firm. Tutaj najlepszą odpowiedzią będą warunki gwarancyjne.

Firma Pedrollo właśnie wydłużyła gwarancję na pompy serii 3SR/3SRm aż do 4 lat. W dodatku istnieje możliwość przedłużenia ochrony o dodatkowy rok. To pokazuje, z jak solidnymi produktami mamy do czynienia.

Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie to, aby nie mieć żadnych problemów z pompą głębinową i całą instalacja wodną, to poważnie rozważ zakup właśnie jednego z modeli z rodziny 3SR/3SRm.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.