Hydrofor przeponowy GWS – 5 powodów, dla których to dobry wybór

Teoretycznie raz kupiony hydrofor przeponowy powinien służyć przez wiele lat i nie wymagać żadnych zabiegów konserwacyjnych – to główny powód, dla którego inwestorzy decydują się na jego zakup zamiast klasycznego hydroforu ocynkowanego. Praktyka pokazuje jednak, że z tą bezobsługowością i bezawaryjnością różnie bywa. Najbardziej wymagającym można natomiast polecić hydrofor przeponowy GWS, czyli Global Water Solutions. W naszym poradniku wymieniamy 5 argumentów uzasadniających zakup produktu tej amerykańskiej firmy.

Unikalna konstrukcja

Hydrofor przeponowy GWS jest wyposażony w membranę pogrubioną w miejscach ulegających naturalnemu zużyciu. Warto zwrócić uwagę na zastosowanie zaokrąglonego i podwójnie uszczelnionego zaworu powietrza, który w standardowych hydroforach jest jednym z głównych źródeł problemów – jego nieszczelność powoduje ubytek powietrza, co z kolei skutkuje zbyt częstym załączaniem się pompy oraz brakiem możliwości napełnienia zbiornika odpowiednią ilością wody. Amerykański producent rozwiązał ten problem jako pierwszy na świecie.

Ta unikalna, niespotykana w innych hydroforach konstrukcja jest najważniejszym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na zbiorniki Global Water Solutions. Zwłaszcza, gdy użytkownik nie chce mieć żadnych problemów eksploatacyjnych i podchodzi do tematu budowy instalacji wodnej na zasadzie: zrobić, zapomnieć, cieszyć się bezawaryjną pracą.

Rzeczywista bezobsługowość

Praktycznie każdy producent hydroforów przeponowych deklaruje, że jego produkt jest bezobsługowy. Jednak tylko Global Water Solutions rzeczywiście zrobiło coś w tym kierunku. Hydrofory tej firmy, jako jedyne na rynku, nie wymagają regularnego kontrolowania i uzupełniania poziomu powietrza.

Wspomniane wzmocnienia i specjalna konstrukcja zaworu praktycznie eliminują ryzyko uszkodzenia membrany podczas normalnego użytkowania hydroforu. To spora zaleta w porównaniu z klasycznymi zbiornikami przeponowymi, w których gumowa membrana może ulec rozwarstwieniu w niemal dowolnym momencie, a już szczególnie wtedy, gdy użytkownik nie dbał o utrzymywanie prawidłowego poziomu ciśnienia.

Zajmuje mniej miejsca niż standardowy hydrofor przeponowy

I to przy zachowaniu takiej samej pojemności! Jak to możliwe? Tajemnica tkwi w membranie, która została wykonana z mocnej, opatentowanej gumy butylowej. Wytrzymuje ona ciśnienie aż do 10 barów, co jest nieosiągalne dla standardowych zbiorników hydroforowych z przeponą.

W efekcie hydrofor przeponowy GWS może pomieścić o około 20% więcej wody, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowników. Pozwala bowiem zastosować nieco mniejszy zbiornik i tym samym zaoszczędzić sporo miejsca np. w domowej kotłowni, bez zwiększania częstotliwości załączania się pompy.

Wieloletnia trwałość

Hydrofory przeponowe Global Water Solutions na pewno są godne polecenia osobom, które cenią sobie bezkompromisową jakość wykonania. Zbiorniki amerykańskiego producenta są w 100% odporne na korozję (można je stosować w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności) i przechodzą rygorystyczne testy jakościowe przed dystrybucją na rynek.

O wysokiej jakości wykonania tych hydroforów najlepiej świadczy bezsporna gwarancja producenta, która wynosi 5 lat – to najlepszy wynik na rynku. Biorąc jednak pod uwagę klasę produktu można bez wielkiej przesady oczekiwać, że w domowych warunkach hydrofor przeponowy GWS będzie pracować kilkakrotnie dłużej.

Dopuszczenie do użytku z wodą pitną

Wybierając hydrofor przeponowy z myślą o magazynowaniu w nim wody na potrzeby domowe zawsze warto się upewnić, że jest on dopuszczony do kontaktu z wodą pitną (nie jest to wcale oczywiste!). Zbiorniki Global Water Solutions posiadają atest FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Wysoka jakość membrany eliminuje ryzyko kontaktu wody ze ściankami hydroforu, dlatego bez obaw można ją wykorzystywać do picia, kąpieli itd.

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.