Pompy hydroforowe polskiego producenta Hydro-Vacuum z Grudziądza cieszą się bardzo dobrą opinią zarówno wśród instalatorów, jak i użytkowników. W gamie modeli z serii SKA znajdziemy pompy do użytku domowego, w gospodarstwie rolnym, jak i na cele profesjonalne. Hydro-Vacuum proponuje nam szeroki wybór pomp hydroforowych o różnych parametrach roboczych, co pozwala łatwo dobrać urządzenie do rzeczywistych potrzeb inwestora czy np. do specyfiki posiadanej instalacji wodnej i elektrycznej.
Już teraz zapraszamy na krótki przegląd popularnych modeli pomp hydroforowych SKA od Hydro-Vacuum.
Hydro-Vacuum z Grudziądza to czołowy w skali Europy producent pomp, w tym modeli hydroforowych. Seria SKA jest uważana za jedną z najlepszych w relacji ceny do jakości wykonania, jak i wszechstronności zastosowania.
Mamy tutaj do czynienia z pompami przystosowanymi do pracy w różnorodnych warunkach. O ich wysokiej odporności mechanicznej, jak i na kontakt z zanieczyszczonymi cieczami, decyduje nieprzeciętna jakość wykonania. Do budowy pomp wykorzystano m.in. korpusy łożyskowe, wał, korpusy ssawne i tłoczne z zabudowanymi uszczelnieniami wału oraz osadzone na wale wirniki, z liczbą stopni zależną od modelu pompy.
Pompy SKA są przystosowane do pompowania cieczy o temperaturze nawet do 110°C, z gęstością do 1300 kg/m³ i lepkością do 150 mm2/s, zawierające śladowe ilości zanieczyszczeń stałych do 0,5 mm. Mogą współpracować z silnikami o częstotliwości 50 Hz lub 60 Hz, co czyni je odpowiednimi do zastosowań w systemach wodociągowych, w przemyśle czy w rolnictwie.
Warto również podkreślić, że wybrane modele pomp hydroforowych SKA od Hydro-Vacuum są objęte aż 5-letnią gwarancją producenta, co najlepiej świadczy o wysokiej jakości wykonania i niezawodności tych urządzeń.
Od razu wyjaśnijmy, że w ofercie Hydro-Vacuum znajdują się zarówno pompy z silnikami 230V i 400V, jak i bez silnika. Do naszego zestawienia wybraliśmy modele już wyposażone w silnik, które powinny zainteresować zarówno osoby szukające mocnej pompy samozasysającej np. do nawadniania ogrodu, pola uprawnego, jak i do celów przemysłowych.
Zacznijmy od bardzo popularnego modelu SKA 4.03 napędzanego silnikiem o mocy 2,2 kW. Ta pompa oferuje wydajność do 75 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 92 metrów, dlatego będzie dobrym wyborem do obsługi stosunkowo wydajnego źródła oraz do zasilania dość rozbudowanej instalacji, na której końcu wymagane jest wysokie ciśnienie wody.
Kolejnym interesującym modelem, który warto rozważyć do mniej rozbudowanych instalacji i mniej wymagających zastosowań, jest Hydro-Vacuum SKA 3.02 o mocy 1,1 kW. Ten model, pomimo stosunkowo niedużej wydajności (wylewa tylko do 50 litrów na minutę), oferuje aż do 65 metrów wysokości podnoszenia, dlatego znakomicie sprawdzi się w instalacjach, w których wymagamy znacznego ciśnienia wody.
Uniwersalną propozycją, która może zainteresować zarówno właścicieli ogrodów, jak i niewielkich pól uprawnych, sadów czy szklarni, jest model SKA 4.02 o mocy 1,5 kW. Ta pompa oferuje wydajność do 75 litrów na minutę oraz wysokość podnoszenia do 70 metrów.
W zastosowaniach przemysłowych, a na pewno profesjonalnych, sprawdzi się z kolei pompa hydroforowa Hydro-Vacuum SKA 6.03 napędzana silnikiem 400V o mocy 4 kW, wylewająca do 200 litrów cieczy na minutę oraz zapewniająca wysokość podnoszenia do 103 metrów.
Oczywiście to tylko wycinek całej gamy pomp hydroforowych SKA od Hydro-Vacuum. Ta seria obejmuje znacznie więcej modeli, w tym do typowych zastosowań przemysłowych, rolniczych, czy do budowy całych sieci wodociągowych.
W doborze odpowiedniej pompy do konkretnych potrzeb warto zdać się na doradztwo ekspertów, którzy mają pełną wiedzę na temat aktualnej gamy modelowej SKA i mogą szybko dopasować pompę, która idealnie wpisze się w specyfikę danej instalacji.